Spotkanie projektu INACO w Bolonii we Włoszech

21 czerwca 2024

W dniach 12-13 czerwca Fundacja Ochrony Krajobrazu była uczestnikiem spotkania inauguracyjnego projektu INACO, które miało miejsce w Bolonii.

Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się od krótkich prezentacji instytucji partnerskich. Pozwoliło nam to nie tylko lepiej się poznać, ale także zrozumieć nasze unikalne wyzwania i aspiracje w ramach projektu. Po wprowadzeniu zagłębiliśmy się w cele, strukturę i oczekiwane wyniki projektu. Następnie szczegółowo omówiliśmy realizację działań, przedstawiając po kolei każdy pakiet roboczy. Dokładny przegląd planowanych działań zapewnił jasność co do naszej dalszej drogi.

Komunikacja była również jednym z kluczowych tematów spotkania. Fundacja, która jest Menadżerem Komunikacji w projekcie, przedstawiła strategię a także wybrane kanały i narzędzia, które usprawnią kontakt i zapewnią płynną współpracę przez cały czas trwania projektu.

Drugi dzień spotkania upłynął pod znakiem wizyty studyjnej w jednej z lokalizacji pilotażowych w projekcie. Dzięki uprzejmości Parku Delty Padu – partnera projektu, mieliśmy okazję odwiedzić dolinę Comacchio i poznać wyzwania związane ze zmianą klimatu, które stoją przed tym obszarem.